Kahküllü Saç Modelleri Nelerdir ?

Kahkül birçok kadına aslında çok yakışan ama birçok kadınında aynı zamanda cesaret edemediği bir saç modelidir.bugün ki yazımızda kahküllü saç modellerini inceleyerek fikir edinmenize, ve yüz yapınıza göre size en uygun saç modeline karar vermenize yardımcı olmak istedik.

Son 2-3 senenin ön planda olan saç modellerinden biri kısa saçlar. Artık uzun saçlara daha az rastlıyoruz. Genelde daha kısa kesimler tercih edilmekte. Özellikle uzun yüzlü bir bayansanız küt saç kesimi sizin için idealdir.

Küt saç sevmem diyenlerdenseniz katlı saç kesimlerini de düşünebilirsiniz. Saç arkaları kabarık katlı bob kesim bir modeli deneyebilirisiniz. Örneğin bu konuda Rihanna’nın saç kesimini incelemenizde fayda var.

Marjinal saç renklerini sevenlerdenseniz kahkül bu renklerle çok iyi uyum sağlamakta. Örneğin saç renginiz aynı kalırken kahkül kısmınızı marjinal bir renk boyatabilirisiniz. Tabi bu renkleri kullanırken yüzünüzün solgun görünmemesi için makyaj yapmayı da unutmamalısınız.

Kahkülün dezavantajı ise çok çabuk uzaması. Kaş hizasında kesilen kahküller çok kısa bir sürede gözlerinize girmeye başlar ve rahatsızlık verir.

Uzun saç modellerinde ise saçınızı at kuyruğu yaparak kakülün ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kısa saç modellerinde bu çok mümkün olmaz ama orta boy ve uzun saçlarda çok hoş bir görünüm sağlar. Salaş bir görünüm içinse krepe atarak bunu sağlayabilirisiniz.

Eğer uzun yüz hatlarına sahipseniz kafanızın tepesinden başlayan sık kahkül kesimlerini tercih etmelisiniz. Oval veya yuvarlak yüzler içinse kahkül yerine yan tarafa doğru alınmış perçem tarzı kesimleri tercih etmelisiniz. Yoksa yüzünüz daha yuvarlak görünecektir.

Eğer kahkül kesiminde şüpheleriniz varsa ve yakışıp yakışmayacağı konusunda şüpheliyseniz takma kahküllerle deneme yapabilirsiniz. Bu şekilde çevrenizin tepkisine göre kararınız netleşmiş olur.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir