Bacak Yağlarını Yakma Egzersizleri

Kilolu olsakta olmasakta bir çoğumuzun ortak problemidir üst bacak bölgesindeki yağlar. Bu yağları yakmak için spor salonlarına gidecek zamanınız yada imkanınız yoksa üzülmeyin. Evde tek başınıza uygulayabileceğiniz hareketlerle bacak bölgenizdeki yağlara veda edebilirsiniz.

İşte yapmanız gereken egzersizler:

Yere uzanın ve yan dönün. Elinizle başınıza destek olabilirisiniz. Bu boynunuzun zarar görmemesini sağlar. Daha sonra üst kısımda kalan bacağınızı havaya doğru kaldırıp indirin. Bunu yaparken nefes alıp vermeyi ihmal etmeyin. 20 kez bu hareketi tekrarladıktan sonra diğer tarafınıza dönüp aynı hareketi diğer bacağınızlada 20 kez yapın.

Yere sırt üstü uzanın. İki kolunuzu vücunuza paralel şekilde uzatın. İki ayağınızla yere sabit basarak kalçanızı ve belinizi havaya kaldırrarak köprü hareketini yapın. Sonra yavaşça belinizi ve kalçanızı yere indirin. Bu hareketi  30 kez tekrarlayın.

Sırt üstü yatmaya devam ediyoruz. Beliniz ve kalçanız yerde sabit olsun. Bacaklarınızı iki yana doğru açıp sonra ortaya doğru kapama hareketi yapın. Bu hareketi 20 kez tekrar edin.

Ayağa kalkıp ayaklarınızı omuz hizasından biraz daha kapalı konuma getirin. 2 kolunuzu havaya olabildiğince kaldırın. Ve zıplamaya başlayın. Sanki çok uç noktada birşeye ulaşmaya çalışıyor gibi. Bu hareketi  10 kez tekrar edin

 

Ayaklarınız omuz hizasında açık olsun. Yavaşça çömelin ve ellerinizi olabildiğince karşı tarafa doğru uzatın. Sonra ayağa kalkın. Bu hareketi 10 defa tekrarlayın.

Son hareketimiz çömelme pozisyonundayken bir dizinizi yere değdirip ayağınızı gereiye doğru uzatmanız. Daha sonra aynı hareketi diğer bacağınızlada yapmanız gerekmekete. Aynı işlemi 15 kez tekrarlıyoruz.

Bu hareketleri düzenli olarak tekrar etmek bacak yağlarınızı yakmanız için çok etkili olacaktır.

Bu yazılarıda okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir