Salaş Tarz Oluşturma Önerileri

Salaş Tarz Oluşturma Önerileri
Salaş Tarz Oluşturma Önerileri
Şıklık deyince sadece dar kesimli üzerinizde zor taşınabilen kıyafetleri aklınıza getirmek çok yanlış. Çünkü günümüzde bu anlayış tamamen değişti. Artık şık olabilmek için rahatlığımızdan ödün vermek zorunda değiliz. Yani içinde bulunduğumuz kıyafetle hem çok rahat edip hemde çok şık görünebilmek artık imkansız değil. Şık rahatlık deyince de salaş sokak stili ilk akla gelen giyim tarzlarından biri.

Peki salaş stil oluşturabilmek için neler yapmalıyız?

Salaş stilin ana kuralı tabiki rahatlık. Ve oversize kesimlerde bunun için en uygun kıyafet seçeneği. Salaş olarak adlandırdığımız tarzda kıyafetler hep bol kesimdir. Fakat bol kesim ile büyük beden kıyafet arasındaki farkı çok iyi dengeleyerek kıyafet seçimi yapmalısınız.

Çünkü kendi beden ölçünüzden büyük ölçülerde kıyafet seçerek de salaş bir görüntü oluşturabilirsiniz ama bu bazı durumlarda riskli olabilir. Çünkü istediğiniz şık görüntüyü elde edemeyebilirsiniz. Salaş özelliği taşımayan bu büyük beden kıyafetleri giydiğinizde “üzerinde çuval gibi durmuş” eleştirilerine maruz kalabilirsiniz.

Salaş Tarz Oluşturma Önerileri
Salaş Tarz Oluşturma Önerileri
Salaş stil deyince daha çok spor tarz ağırlıklıdır. O yüzden spor detaylara bu kombinlerde ağırlık verebilirsiniz. Salaş stilde pantolon kombinleri işinizi dahada kolaylaştıracaktır. Çünkü elbise yada etek ile salaş kombin oluşturmak biraz daha zorlayıcıdır.

Spor detaylarda pastel renk tonları daha fazla tercih edilmekte. Pudra, somon, mint gibi renkler bu sezon oldukça revaçta.

Ayakkabı seçiminde düz tabanlı ve alçak topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Babet, sneaker yada loafer ayakkabılar salaş stilde kombin oluşturabileceğiniz modeller arasında.

Salaş Tarz Oluşturma Önerileri
Asimetrik kesimli kıyafetlerde salaş stil ile oldukça uyumlu modellerdendir. Tesettürlü bayanlar içinde bol kesim pantolon üzerine tunik ve spor ayakkabı kombinini tavsiye edebiliriz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.