Uzun Kirpiklerin SırrıBakışların daha etkileyici olmasının sırrı tabikide kirpiklerdir. Uzun kirpiklerimizin olmasını eminim ki hepimiz istiyoruzdur. O halde kirpiklerinizi olduğundan daha uzun göstermenin yollarına bir göz atalım. 


Maskaranızı sürmeden önce kirpiklerinize az miktarda pudra sürmeniz kirpiklerinizi daha dolgun gösterecektir. Hemde bu yöntem sayesinde maskaranızın gün içinde topaklaşmasını engellemiş olursunuz.

                                      
Kirpiklerinizi daha uzun ve kıvrık göstermenin diğer bir yolu ise kirpik kıvırıcı kullanmak. Tabi çok sık kullanılırsa kirpiklerinizin dökülmesine sebep olabilir o yüzden bu yöntemi kullanırken aşırıya kaçmamakta fayda var.

Kirpiklerinizi kaş fırçası ile dipten uca doğru fırçalamakta daha dolgun görünmelerini sağlayacaktır. Fırçaladıktan sonra maskara sürdüğünüzde daha hacimli kirpiklere kavuşacaksınız. En önemli ayrıntılardan biride maskara fırçanızın kirpiklerinize uygun olmasıdır. Doğru maskarayı bulduğunuzda kirpikleriniz daha hoş görünecektir. Bu herkesin kirpik yapısına göre değişiklik göstereceği için birçok maskara çeşidini denemeden karar vermeniz mümkün değildir maalesef

Kirpiklerinizi daha dolgun göstermek için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntemde siyah maskara sürdüğünüz kirpiklerinizin daha sonra sadece uç kısımlarına koyu kahverengi maskara sürmek. Bu teknikle daha hacimli kirpiklere kavuşacaksınız.

Maskara sürerken aceleci davranmamakta en önemli püf noktalarından biridir. Dikkatli ve özenli bir şekilde acele etmeden sürmeniz topaklanmasını engelleyecektir.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.