Saç Bakım Önerileri
Bakımlı görünmenin yollarından biride saçlarınızın bakımlı olmasıdır. Giysileriniz ne kadar güzel olursa olsun saçlarınız bakımsız olduğunda istediğiniz hoş görüntüyü yakalayamazsınız.

Saç bakımında da dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır.

Saç bakımı deyince ilk dikkat edilmesi gereken şey tabikide saç temizliğidir. İstediğiniz kadar saçınızın modeline şekline özen gösterirseniz gösterin temiz olmadığı takdirde bir anlamı kalmıyor.

Saçınızı yıkarken aşırı soğuk yada aşırı sıcak su kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Su çok soğuk olursa saçlarınız yeterince temizlenmeyebilir. Çok sıcak olduğu zamanda saçlarınızın yıpranmasına sebep olur. Bu yüzden suyun sıcaklığı çok önemli.

                                      

Dikkat edilmesi gereken diğer önemli şey ise saçınıza uygun şampuanı kullanıyor olmanız. Çünkü her şampuan her saç yapısına iyi gelmeyebilir.

Şampuan dışında saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı görünmeleri için bitkisel yağlardan faydalanabilirsiniz. Sarımsak özlü yağ, lavanta yağı yada çam terebentin yağı bu konuda çok faydalıdır. Saçın daha canlı ver gür görünmesini sağlar.

Zaman içinde saçlar uçları yıpranır ve kırılır. Saçlarınızın daha hızlı uzaması için belirli aralıklarla saçlarınızın uç kısımlarını kestirmenizde yarar var. Bu sayede saçlarınız daha bakımlı görünecektir.


Sadece dış bakımlar yeterli olmaz maalesef saçların içten beslenmesi içinde yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmemiz şart. Örneğin yeşil yapraklı sebzeler saçlara çok iyi gelir. Saçların sağlıklı ve gür olması için yeşil yapraklı besinler yemeye özen gösterelim.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.