Romantikler İçin Güz KombinleriGüz mevsimi denilince daha bir romantik oluruz nedense. Sonbaharın etkisi sanatçılara ilham kaynağı olduğu gibi bizleride daha bir duygusal havaya sokar. Durum böyle olunca ruh halimizi kıyafetlerimizlede kombinlemek ve öyle görünmek isteriz. Peki bunu nasıl yapabiliriz bugün ona bir göz atalım birlikte.

Etekli kombinler

Etek pantolona oranla daha hareketli parçalar olduğu için spor kombinlerde genellikle pek tercih edilmez. Yada daha enerjik kombinlerde rahatlığı açısından pantolona yöneliriz. Fakat madem güz mevsimi sakinliği durgunluğu ifade ediyor o halde etekleri tercih etmemiz için doğru zaman diyebiliriz. Uzun etekler lirik kombin oluşturmada gayet başarılıdır.

Anvelop tasarımlı kıyafetler

Anvelop tasarımlar halk arasında zarf da denilen aynı kıyafete ait iki parçanın üst üste gelerek kapanması ile oluşan tasarımdır. İlk bakışta kruvaze elbiselere benzese de fermuar dikiş yada düğme ile kapatılması ile kruvaze tasarımlardan ayrılır. Anvelop tasarımlarda parçalar kuşak yardımı ile birbirine tutturulur.

Sadece elbiselerde değil hırka ve ceketlerde de anvelop tasarım sonbahar için çok uygundur.

İspanyol kollar ve paçalar

Romantik bir güz konsepti arayışındaysak 60’lı ve 70’li yılların modasından ilham alabiliriz. O yıllarda çok moda olan ispanyol paça ve ispanyol kol modeller son birkaç yıldır yeniden oldukça moda. Koni biçimde tasarım olarakta adlandırabiliriz İspanyol tasarımları. Kol ve paçalar uç kısımlara doğru genişler bu modelde. Bluz, tunik yada feracelerde İspanyol kollu modelleri seçebilirsiniz. Sonbaharın dingin havasını bozmadan görüntünüze hareket katmış olursunuz.

Güz renkleri

Sonbaharı bize hatırlatan renkler arasında tabikide kuru yaprakları ve toprağı çağrıştıran renkler başta gelmektedir. Vizon, taba, gül kurusu, bej, haki buna en uygun renklerdendir. Tabi bu renk tonlarını kullanırken çok aşırıya kaçmamalısınız çünkü fazlası boğucu bir hava yaratabilir.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.