Örgü Kazak SeçimiSonbahar ve kış mevsiminde giyim konusunda en sevilen parçalardan biride örgü kazaklardır. Düz, çizgili yada örnekli, tek renk yada rengarenk olmak üzere bir çok çeşidi bulunmakta. Peki örgü kazak seçiminde nelere dikkat etmeliyiz, bu konuya değinelim bugün.

Eğer örgü kazak alacaksanız dikkat etmeniz gereken ilk nokta gövde yapınıza uygun olup olmadığıdır. Eğer fazla kilolarınız varsa ve gizlemek istiyorsanız kalkıpta öyle vücudu aşırı saran yada çok kalın iplikle örülmüş bir kazak seçmemelisiniz. Bu sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir.

İkinci önemli nokta ise kazağın iplik kalitesidir. Pamuklu ve yumuşak dokulu kaliteli bir ip ile örülmüş kazaklar uzun yıllar zarar görmeden giyilebilir.

Son dönemlerde salaş giyim yeniden ilgi görmeye başladı. Örme kazaklarda da salaş model bulmak oldukça kolay. Günlük hayatta giyebileceğiniz salaş örme kazaklar ile hem çok rahat edip hemde oldukça tarz görünebilirsiniz. Göbek yada kasıkta biten salaş modeller bu yıl oldukça revaçta. Spor giyimden hoşlananlar için salaş model kazaklar oldukça ideal bir seçim.

Biraz daha özel mekanlar içinse daha ince iplikten örülmüş dar kalıplı kazakları tercih etmeniz şık görünmeniz açısından önem taşımakta.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.