Ekonomik Kış Alışverişi Tüyoları


Soğuk havalar ve kış kendini göstermeye başladığına göre kış hazırlıklarımızı da tamamlamanın zamanı gelmiş bulunmakta. Yeme içme konusunda nasıl kışlık hazırlıklar yapılıyorsa giyim konusunda da bir takım ihtiyaçlar ve hazırlıklar yapılması şarttır. Ama bunları yaparken en ekonomik haliyle nasıl olur bunun püf noktalarına bir göz atalım.
 
Kış için gerekli yiyecekleri yaz ayından akıp dolaplarınıza stok yapmanızda fayda var. Sebze ve turşuları yazdan hazırlayıp dondurucularda yada erzak dolaplarında saklayabilirsiniz. Bu sayede hem kış ayında mutfak masraflarınız azalır hemde yemek konusunda bir çok çeşit söz konusu olur ne yemek yapsam sıkıntısından kurtulursunuz. 

Yiyecek konusunda olduğu gibi giyecek konusunda da sezon sonları indirimlerinden faydalanıp aldığınız giysiler ile bir sonraki sezona her şeyiniz hazır halde geçiş yapabilirsiniz. Yaz sonunda kışlık giysiler, kışında yazlık giysilerde gerçekten büyük indirimler yapılmakta. Mağazalardaki bu faydalı sezon sonu indirimlerini kaçırmakta fayda var. 


Ekonomik alışverişlerin en önemli noktası gerçekten ihtiyacınız olan ürünü almanız. Lüks harcama denilen gereksiz şeylerden kaçınmalısınız. Bir ürünü almak istediğinizde gerçekten acilmi ihtiyacınız varmı bunu net bir şekilde değerlendirin. Eğer o an aciliyetiniz yok ise bir süre erteleyin. Zaten o anlık hevesle istediğiniz bir şeyse daha sonra aklınıza bile gelmeyebilir. Acil ihtiyaçlarınıza her zaman öncelik tanıyın. 

Almak istediğiniz ürünlerin fiyatlarını bir süre takip edin. Aynı ürünü satan farklı markalardaki yada mağazalardaki fiyatları karşılaştırın. Ve indirim zamanlarını takip ederek ürünün alabileceğiniz en uygun fiyata almanın zamanını yakalayın. 

Ve tabiki her sezon yeni şeyler alacaksınız yada stoklar yapacaksınız diye bir şey yok. Elinizde bulunan ürünleri kullanılabilirliği var ise hemen atmak yerine nasıl değerlendirebilirim diye düşünmelisiniz. Böylece gereksiz yere para harcamamış olursunuz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.